2015-05-11

Informacje o przedszkolu

Miejskie Przedszkole nr 33
ul. Powstańców 23
40-039 Katowice
tel. 32 255-51-33
Dyrektor przedszkola: mgr Gabriela Szmigiel

 

Uchwałą Zarządu Miasta Katowice oddano w zarząd nieodpłatnie i na czas nieoznaczony na rzecz Miejskiego Przedszkole nr 33 w Katowicach przy ul. Powstańców 23 nieruchomość gruntową, stanowiącą własność Miasta Katowice. Na nieruchomości usytuowany jest obiekt użytkowy, wpisany na podstawie ustawy o ochronie dóbr kultury do rejestru zabytków.

 

Budynek pełniący rolę przedszkola jest jedną z nielicznych zachowanych na terenie Katowic willi ogrodowych. Związany jest on z dziejami miasta od 1932 r., był domem wybitnego śląskiego polityka Wojciecha Korfantego, stąd też wzięła się nazwa „Korfantówka”. Willa okalana jest przez piękny, zadbany ogród ,wyposażony w funkcjonalne i bezpieczne urządzenia zabawowe. Przedszkole jest czterooddziałowe z pełnym wyżywieniem.

 

Personel przedszkola składa się z wykwalifikowanej kadry pedagogicznej z dużym doświadczeniem i praktyką zawodową. W budynku oprócz sal dydaktycznych mieści się sala gimnastyczno-rytmiczna. Dzieci korzystają z dodatkowych zajęć takich jak:, religia, gimnastyka korekcyjna oraz nauka j. angielskiego. Na terenie placówki prowadzone jest kółko plastyczne dla dzieci. Ściśle współpracujemy z poradnią psychologiczno-pedagogiczną i zapewniamy dzieciom fachową opiekę psychologiczną i logopedyczną.

 

W ciągu roku organizujemy wiele  uroczystości przedszkolnych takich jak: Mikołaj, spotkania opłatkowe, dzień babci i dziadka, dzień mamy i taty, dzień dziecka, pożegnanie starszaków. Organizowane są również zajęcia otwarte i warsztaty dla rodziców.

 

Organizujemy również wycieczki całodniowe w plenerze. Do tradycji przedszkola należy organizowanie „Biesiady Śląskiej” - wspólna zabawa z udziałem rodziców połączona z pieczeniem kiełbasek i biesiadowaniem.

 

Główne motto naszej placówki to: „PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE RODZINIE W KTÓRYM DZIECI, RODZICE I PERSONEL ZNAJĄ PRAWA I OBOWIĄZKI DZIECKA, AKCEPTUJĄ SIĘ WZAJEMNIE I SĄ POSTRZEGANI JAKO RÓWNOUPRAWNIENI PARTNERZY”.